Home > Mobilne > Galaxy S8 z identyczną pojemnością baterii co Note 7

Galaxy S8 z identyczną pojemnością baterii co Note 7

Samsung zdecydował się na użycie baterii o pojemności 3000 i 3500 mAh w nadchodzących dwóch flagowych modelach. Według najnowszego raportu sporządzonego przez The Investor, mniejszy wariant Galaxy S8 ma otrzymać baterię 3000 mAh, a z kolei Galaxy S8 Plus ma otrzymać baterię 3500 mAh. Brzmi znajomo? Owszem. Paląca nowość jaką był Note 7, posiadał identyczną pojemność baterii co Galaxy S8 Plus.

Informacje pochodzą od pracownika Samsunga, który rozmawiał z dziennikarzami południowokoreańskich wiadomości programu News 1. Powiedział również, że firma po przeprowadzeniu szeregu testów podjęła ostateczną decyzję w związku z bateriami dla Galaxy S8 i S8 Plus.

Po zeszłorocznej aferze związanej z Galaxy Note 7, Samsung dokonał zmian wśród swoich dostawców baterii. Znajdują się wśród nich  firma Murata Manufacturing, spółka córka Samsunga SDI oraz firma ATL. Chodzą plotki jakoby Samsung miał odciąć się od nich i zrezygnować ze współpracy z ATL po aferze z Note 7, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Z kolei inne wiadomości mówią o tym, iż Samsung zaczął otrzymywać duże ilości części do produkcji swoich smartfonów, co może wskazywać na rozpoczęcie w najbliższym czasie masowej produkcji Galaxy S8 i S8 Plus.

źródło: Phone Arena | The Investor

Miłosz Kłosowski