Home > Mobilne > Elastyczny LCD jest tuż za rogiem

Elastyczny LCD jest tuż za rogiem

Elastyczne wyświetlacze są coraz bliżej. Rynek mówi wprost: „Chcemy wyginalnych smartfonów”. W zeszłym roku Samsung rozpoczął prace na projektem o nazwie „Project Valley”, a LG zaprezentowało rolowany 18 calowy ekran – wszystko po to aby umożliwić wyprodukowanie elastycznych telefonów.

Do tej pory wydawało się to możliwe tylko z wyświetlaczami OLED, jednakże okazuje się, że stary,  dobry LCD, też może wchodzić w grę. Firma Japan Display Inc., wydała oświadczenie,  w którym informuje, że pracuje na wyginalnym i elastycznym wyświetlaczem LCD.

LCD posiada na wierzchu warstwę szkła, ale JDI zaczęło testować rozwiązanie z użyciem plastiku jako warstwy wierzchniej wyświetlacza. Co prawda LCD nie jest nadal tak giętki jak OLED, ale z tworzywem sztucznym może znaleźć zastosowanie na przykład  w serii Galaxy Edge od Samsunga.

CEO Japan Display Inc., Shuji Aruga nie chce zdradzać, jakie firmy są zainteresowane zakupem i używaniem elastycznych wyświetlaczy LCD ich produkcji, ale udało się ustalić, że JDI dostarcza wyświetlacze takim firmowo jak Apple czy Huawei. Co ciekawe w planach firmy jest także rozszerzenie oferty na laptopy i samochody.

CEO JDI powiedział, że planują rozpoczęcie masowej produkcji w 2018 roku, jednakże już jest duże zainteresowanie producentów takim rozwiązaniem.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski