Home > Gry > EA szykuje darmowe DLC do najnowszej gry FIFA?

EA szykuje darmowe DLC do najnowszej gry FIFA?

fifa

Electronic Arts nie słynie raczej z zbytniej szczodrości, a ich polityka kojarzy się z „kup aby zrobić cokolwiek”, więc wiadomość o możliwym darmowym DLC do gry FIFA 18 jest nie lada zaskoczeniem.

 

Mistrzostwa Świata w Rosji

EA rzekomo szykuje dodatek do 18 odsłony gier piłkarskich, w której to gracze dostaną nawiązanie do nadchodzących Mistrzostw Świata w Rosji. Fakt, że Reprezentacja Polski od bardzo długiego czasu awansowała na finały Mistrzostw nakręca fanów piłkarskich gier od „elektroników”, gdzie w końcu była by szansa pograć drużyną znad Wisły. Jak wiadomo poprzednie edycje World Cup jako dodatków do gier FIFA były płatne i niejednokrotnie nie przyciągały za bardzo swoją strukturą czy pomysłem trybów, jedynym elementem skłaniającym do kupna często był klimat towarzyszący tym dodatkom.

Skąd wiadomość o darmowym DLC?

Gracze FIFA 18 niedawno dostali aktualizacje do pobrania, która poprawia różne błędy, ot zwykły „fix uptade”. Jednak dostrzeżono także w plikach najnowszego „patcha” linijkę nazwaną – free FIFA World Cup pack – co może być ewidentnym dowodem na nadchodzące plany w przypadku dodatku od EA, lub zwykła zabawa twórców. Jednak ta druga opcja nie wydaje się zbyt prawdopodobna, gdyż EA nie należy raczej do firm, które lubią podpuszczać graczy na tym polu.

dlcd

Warto jednak zauważyć, że takowa wzmianka nie musi oznaczać kompletnie darmowego DLC, a chociażby jedynie darmowe paczki złożone z zawodników Mistrzostw Świata w Rosji.
Trzeba po prostu zaczekać, a może EA w końcu zaskoczy nas pozytywnie i choć trochę odkupi swoje niedawne wpadki.

Źródło: Eurogamer.pl
Autor: Szymon „Soter” Setlak