Home > prasówka > DREADNOUGHT ZMIERZA NA PLAYSTATION®4 NA ZASADZIE KONSOLOWEJ WYŁĄCZNOŚCI

DREADNOUGHT ZMIERZA NA PLAYSTATION®4 NA ZASADZIE KONSOLOWEJ WYŁĄCZNOŚCI

Armada statków kosmicznych z gry akcji Dreadnought posuwa się w kierunku PlayStation 4. Grey Box zbiera zapisy na zamkniętą betę planowaną na rok 2017

Firmy Grey Box, Six Foot oraz niezależny developer YAGER ujawniły, że Dreadnought, gra akcji skupiona wokół statków kosmicznych różnych klas, będzie dostępna na platformie PlayStation®4 w przyszłym roku. Zostało to ogłoszone w trakcie imprezy PlayStation Experience 2016 przy wtórze zwiastuna pokazującego gameplay. Dreadnought zadebiutuje na PlayStation®4 na zasadzie konsolowej wyłączności z zamkniętą betą planowaną na początek 2017 roku, na którą można zapisać się pod adresem www.dreadnought.com/ps4.

Dreadnought to przede wszystkim osiąganie mistrzostwa w kierowaniu statkiem i koordynowaniu swoich działań z towarzyszami w taki sposób, by ostatecznie czerpać chwałę i nagrody z osiągniętego zwycięstwa” – powiedział Christian Svensson, dyrektor operacyjny w Six Foot. – „Gra oferuje oszałamiające, widowiskowe walki pełne bezpośrednich starć, mające miejsce w różnych zakątkach układu słonecznego. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że społeczność PlayStation będzie mogła ich doświadczyć osobiście w niedługim czasie.”

DN_PS_02_d6ac8445d9_c3f117a292.jpg (1)

Tworzony na system PlayStation®4 przez głównego dewelopera, studio YAGER, oraz Iron Galaxy Studios pod kierownictwem Six Foot oraz Grey Box, Dreadnought stawia graczy w roli głównodowodzących masywnych, potężnych statków kosmicznych, rzucając ich w centrum taktycznych bitew zespołowych toczących się w różnorodnych rywalizacyjnych trybach sieciowych. W grze znajduje się przeszło 50 dostępnych statków, z których każdy można personalizować za pomocą palety broni, modułów i ulepszeń kosmetycznych. Istnieje pięć klas statków, wyspecjalizowanych w kluczowych rolach, w tym gigantów przygotowanych do szturmu na pierwszej linii ognia, bombardowania o dalekim zasięgu, strategicznego wsparcia i innych.

Dreadnought znajduje się obecnie w fazie zamkniętej bety na komputerach z systemem Windows i z czasem zadebiutuje w pełnej wersji jako gra free-to-play dostępna zarówno na PC, jak i na systemie PlayStation®4. By uzyskać dodatkowe informacje na temat rozwoju gry, zachęcamy do śledzenia Dreadnought na Facebooku, Twitterze oraz Twitchu.

Więcej o Grey Box

Grey Box to nowa marka na arenie wydawców gier wideo. Celuje w ustanowienie nowych standardów w rozrywce interaktywnej, dowodząc, że gry to dziedzina sztuki o szerokim wpływie na współczesny świat. Firma działa w przekonaniu, że ich odbiorcy gier powinni być traktowani jak wyrafinowani konsumenci.

Więcej o Six Foot

Six Foot to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją, rozwojem oraz dystrybucją treści rozrywkowych na różne platformy i na wielu płaszczyznach biznesowych. Dzięki otwartemu i nietuzinkowemu podejściu do gier, firma potrafi zapewnić sobie sukces dzięki tytułom, o których firmy o tradycyjnych metodach pracy mogą nie zauważać. Ukształtowana przez przeszłość i zainspirowana spojrzeniem w przyszłość, Six Foot kreuje doświadczenia, które zmuszają do refleksji i budzą chęć tworzenia.

Więcej o YAGER

Założone w 1999 roku, w samym sercu Berlina, studio YAGER jest jednym z weteranów w produkcji gier klasy AAA. Wielokrotnie nagradzane studio poświęca się tworzeniu żywych i sugestywnych doświadczeń w grach na wiele różnych platform. Zespół YAGER składa się z entuzjastów grania, ekspertów technicznych i kreatywnych umysłów z całego świata. Wszyscy dzielą ogromną pasję, jaką są gry wideo. Studio YAGER kojarzone było ostatnio głównie ze swym poruszającym tytułem FPS – Spec Ops: The Line. Strona domowa studia – www.yager.de.

Więcej o Iron Galaxy Studios

Iron Galaxy jest jednym z największych na świecie niezależnych producentów gier wideo. Firma oferuje unikatowe doświadczenia płynące z gier tworzonych samodzielnie, jak i stanowiących wizje partnerów. Założone w 2008 roku, Iron Galaxy prowadziło nadzwyczajną liczbę projektów, zarówno dużych, jak i małych.

www.irongalaxystudios.com