Home > Recenzje > DELL VENUE 11 PRO – PIERWSZE WRAŻENIA

DELL VENUE 11 PRO – PIERWSZE WRAŻENIA

Autor tekstu: Arkadiusz Sęga

Zgodnie z tym, co pisałem w pierwszych wrażeniach po kontakcie z Dellem Venue 8 Pro, dotarł do mnie jego większy brat, Dell Venue 11 PRO. Co o nim sądzę, jak się sprawdza? O tym dowiecie się z tego tekstu. Zapraszam do lektury!

  1. Odpakowanie

Kurier przyniósł tablet w bardzo dużym pudełku, które wielkościowo spokojnie pomieściłoby kompletny zestaw ze stacjonarnym PC. Zanim je otworzyłem, zastanawiałem się, czy aby nie zaszła jakaś pomyłka. Po otworzeniu paczki zagadka się wyjaśniła. Razem z tabletem przywieziono klawiaturę do niego (przy tej wielkości urządzenia nieocenione ułatwienie pracy) oraz biurkową stację dokującą .

  1. Wygląd zewnętrzny

Sam tablet jest dość spory (wszak ma 11 cali), nie jest też zbyt cienki (aktywne chłodzenie procesora i5 trzeba gdzieś zmieścić). Warto dodać, że przywieziono go do mnie prawdopodobnie fabrycznie nowego, we wszystkich możliwych foliach etc.

Patrząc od przodu, zobaczymy ekran, nad nim oko kamerki, czujnik światła oraz diodę informującą o włączeniu kamerki. Na dolnej krawędzi znajdziemy przycisk home/windows przenoszący nas na kafelkowy odpowiednik pulpitu. Osobiście uważam, że te ramki mogłyby być mniejsze, jest to drobnym minusem.

Dolna krawędź urządzenia ma dwa spore otwory (jak można się domyślić do mocowania w docku z klawiaturą), a po środku złącze do komunikacji z nią właśnie.

Lewa krawędź, patrząc od dołu, skrywa port mini HDMI (do podłączenia zewnętrznego monitora), micro USB (ładowanie urządzenia dołączoną 24W, 5.0B, 2A ładowarką), szufladkę na karty microSD (do jej wysuwania niezbędna jest igła/szpilka), gniazdo Noble Lock (rozwiązanie podobne do Kensington Lock), mikrofon, wyżej głośnik, przycisk włączania, diodę sygnalizującą ładowanie/rozładowanie urządzenia, kolejny mikrofon.

Górna krawędź to miejsce czterech (symetrycznie dwa po lewej i po prawej stronie) otworów wentylacyjnych oraz dwóch kolejnych mikrofonów.

Lewa krawędź od góry zawiera: gniazdo słuchawkowe minijack 3.5mm, klawisz regulacji głośności, głośnik, a na samym dole pełnowymiarowy port USB 3.0.

Tył urządzenia kryje 8 mpx oko aparatu, miejsce do zbliżania urządzeń NFC, slot kart Smart Card (chociażby do e-podpisu), czytnik linii papilarnych. Pod klapką znajdziemy wymienną baterię, a pod baterią gniazdo microSIM (gdyż tablet posiada również modem).

Całe urządzenie (szczególnie z klawiaturą) jest dość ciężkie.

Jakość wykonania tabletu jest bardzo wysoka, absolutnie nic nie można mu zarzucić.

Trochę gorzej sprawa ma się z klawiaturą, w której mocowanie tabletu jest zbyt luźno spasowane.

Poza tym mankamentem, jakość jej wykonania jest bardzo dobra, na wyspowych klawiszach pisze się bardzo wygodnie, mając na względzie wymiary.

Stacja dokująca w dużej części wykonana jest z metalu, reszta to połączenie plastiku oraz gumy. Jest bardzo solidna (w końcu musi utrzymać spore urządzenie), prócz gniazda do komunikacji z tabletem posiada: gniazdo słuchawkowe, 3 pełnowymiarowe porty USB 3.0, port HDMI.

  1. Odpalamy

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że naszym oczom ukazują się dobrze znane kafle Windowsa 8. Kilka słów o nim napisałem już w tekście o Venue 8 Pro, więc nie zamierzam ich tutaj powtarzać.

Samo działanie tabletu jest bardzo dobre (i5 i 8GB RAM zobowiązują), lecz zdarzyło mi się kilka drobnych przycinek urządzenia. Zazwyczaj towarzyszyło im załączanie się coolera (trochę szumi).Minusem jest dla mnie fakt, że IE w wersji Metro UI aktywną ma jedynie aktualnie otwartą kartę, a resztę „mrozi”.

Głośniki urządzenia są więcej niż wystarczające, nie trzeszczą nawet na maksymalnej głośności, sama głośność też jest odpowiednio wysoka.

Ekran reaguje na każdy dotyk, kolory są odpowiednio nasycone. Niestety szybko i łatwo się brudzi, a dodatkowo, moim zdaniem, jasność powinna być wyższa.

 

Jeżeli macie jakieś pytania/sugestie/uwagi dotyczące urządzenia, pozostaję do Waszej dyspozycji.
IMG_20140815_174746 IMG_20140815_174750 IMG_20140815_174753  IMG_20140815_174848 IMG_20140815_174929 IMG_20140815_175016 IMG_20140815_175030 IMG_20140815_175034 IMG_20140815_1751041 2 3