Home > artykuł zewnętrzny > Darmowe gry MMORPG z dobrą grafiką

Darmowe gry MMORPG z dobrą grafiką

W świecie gier wideo od lat toczy się spór między fanami wciągającej fabuły a tymi preferującymi doznania wizualne z najwyższej półki. Ciężko ocenić kto w tej dyskusji ma rację, ale pewne jest natomiast jedno – na rynku istnieją darmowe gry multiplayer, które potrafią nie tylko przyciągnąć dobrze napisaną historią, ale i prezentują się niezwykle okazale. O jakich tytułach mowa?

Sam gatunek gier MMORPG nigdy nie należał do tych gier szczególnie pięknych. Faktem jest, że twórcy z reguły skupiali się na stworzeniu spójnej opowieści, która będzie dobrze prezentować się w rozgrywce wieloosobowej, a i zachęci graczy do pozostania z tytułem jak najdłużej. Pomiędzy zadaniami czeka przecież grind, bezpośrednia zabawa z innymi czy sama eksploracja.

Jednym z tytułów, który potrafił znaleźć złoty środek pomiędzy rozgrywką i fabułą, a oprawą jest zdecydowanie Guild Wars 2. Poza dobrze zbalansowaną rozgrywką i przemodelowaniem zabawy, od początku istnienia tytułu, gra dostarcza niezwykłych doznań wizualnych, które są na najwyższym poziomie w gatunku. Baśniowe lokacje, spójny projekt mapy i różnorodne obszary to zdecydowanie duże plusy produkcji. Gra jest również darmowa, dzięki czemu można bez przeszkód rozpocząć swoją przygodę.

Druga propozycja na naszej liście to Star Wars: The Old Republic. Tutaj również mamy do czynienia z niezwykle klimatycznym designem, który na podobieństwo samej sagi, dostarcza nam bardzo różnorodnych przeżyć. Każdy obszar jest inny, wzbogacony o charakterystyczną florę czy faunę, a na dodatek gra jest w pełni udźwiękowiona (co nie jest standardem!). Oprawa wizualna mimo upływu lat nadal trzyma się dobrze i nie odstrasza nawet najbardziej wymagających graczy.

Kolejną propozycją jest Destiny 2, które może wydawać się nieco odmienną grą od pozostałych. Mamy tutaj do czynienia z gatunkiem FPS multiplayer, która przecież swego czasu kosztowała krocie, jak na grę z najwyższej półki przystało. Obecnie jest natomiast w pełni darmowa, a za rekomendację niech posłuży fakt, iż producentem tej gry jest uznane studio Bungie, odpowiedzialne za choćby serię Halo. Futurystyczny klimat, gigantyczna społeczność graczy i niezwykle piękna oprawa – to główne zalety tego świetnego tytułu.

W przypadku tej produkcji również można powiedzieć o naciągnięciu nieco terminu MMORPG, gdyż Palladins to przedstawiciel gatunku MOBA. Zdecydowanie główny konkurent sławnego Overwatch, który w swojej konstrukcji nie tylko przypomina swego rywala, ale i niektóre elementy wykonuje lepiej. Wizualnie jest to rasowy reprezentant nowoczesnej myśli gier wideo, przy okazji dostarcza dynamiczną rozgrywkę, emocjonujący tryb rankingowy i wiele postaci czy umiejętności. W takich grach ważna jest społeczność graczy – ta jest ogromna i nie ma ryzyka, że na rozgrywkę będziemy czekać dłużej niż kilka sekund.

Rynek darmowych gier multiplayer jest ogromny, a i nie brakuje w nim perełek, jak choćby te wymienione. Na uwagę zasługują też inne gry, przykładem mogą być choćby wszelkie umiejscowione w tematyce militariów (jak World of Tanks) oraz gry sportowe cieszące się coraz większą popularnością np. Ski Jumps. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je przetestować – w końcu są darmowe.

Gry MMORPG