Home > artykuł sponsorowany > Czy warto oszczędzać na wyborze serwisu w którym naprawimy smartfona?

Czy warto oszczędzać na wyborze serwisu w którym naprawimy smartfona?

Iphone 6 i Iphone 6 Plus

Etui czy szkło hartowanie w wielu przypadkach okazują się niewystarczające, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz telefon przed uszkodzeniem. Nieszczęśliwe wypadki sprawiają, że nawet użytkownicy dbający o swoje urządzenia od czasu do czasu muszą odwiedzić serwis. Warto jednak pamiętać, że oszczędności przy wyborze serwisanta, który wymieni uszkodzony ekran lub zalaną płytę główną mogą przysporzyć nam jeszcze więcej problemów i wydatków. W przypadku nowoczesnych smartfonów lepiej zdecydować się na autoryzowany punkt serwisowy w którym pracują odpowiednio wyszkoleni pracownicy.

Trudna sztuka

Szczególnie problematyczna dla niezależnych serwisantów może okazać się naprawa iPhona. Producent nierzadko specjalnie utrudnia dostęp do takich podzespołów, jak wyświetlacz czy aparat fotograficzny, a nieumiejętne próby wskrzeszenia urządzenia mogą spowodować uszkodzenie innych, niekiedy drogich elementów.

Pamiętajmy o wysokiej jakości podzespołach

Warto wybierać autoryzowany serwis iPhone, który zapewni nie tylko fachową pomoc, ale również oryginalne części. Zamienniki niskiej jakości bardzo często okazują się tak bardzo niewytrzymałe, że potrafią się zepsuć po kilku tygodniach użytkowania. Sprzedawcy rzadko oferują jakiekolwiek gwarancje na tego typu części, a zastosowanie podzespołów dostarczonych przez producenta zazwyczaj posiadają minimum rok gwarancji. Wysokiej jakości usługi zapewnią nam tylko autoryzowane serwisy, takie jak iSense.pl.