Home > Gry > Kowbojskie środy #2 – Call of Juarez Więzy Krwi

Kowbojskie środy #2 – Call of Juarez Więzy Krwi

W poprzedniej kowbojskiej środzie zajmowaliśmy się pierwszą odsłoną CoJa. Historia w drugiej części ma miejsce przed wydarzeniami z pierwszej.

Trwa wojna secesyjna, po stronie Południa walczą dwaj bracia Ray i Thomas McCall. Dochodzą ich wieści, że bezwzględny generał Północy – William Tecumseh Sherman nadciąga w pobliże ich rodzimej farmy. McCall’owie chcą rzucić wszystko i powrócić na farmę aby w razie czego bronić swego domu. Jednak ich dowódca pułkownik Barnsby wydaje im jasny rozkaz – utrzymać linie frontu i nie pozwolić przedrzeć się siłą wroga. Ray i Thomas nie mają zamiaru zostawiać rodzinnej farmy i postanawiają zdezerterować, dowiadując się o tym po paru dniach pułkownik obwinia braci o klęske Południa i spalenie przez Jankesów Atlanty. Podąża za nimi w celu zemsty za przegraną jego wojsk. Tak zaczyna się nam cała historia.

Call of Juarez Więzy Krwi nie różni się za bardzo mechaniką gry od swojej poprzedniczki. Wciąż odwiedzamy dzikie prerie i zaplute miasteczka na Dzikim Zachodzie przy okazji dziurawiąc wszystko co nam stanie na drodze. W tej części znów będzie nam dane kierować dwoma bohaterami, jednak twórcy nie narzucili nam, jak w przypadku pierwszej części, kiedy którą postacią będziemy kierować. Tutaj mamy do wyboru przed każdą misją kim chcemy grać (wyjątkiem są dwie misje) – tak jak w poprzedniej odsłonie znów będzie nam dane pokierować Ray’em McCallem, który jeszcze nie jest zabójcą z biblią w dłoni, lub Thomasem – jego bratem i zarazem w związku z późniejszymi wydarzeniami, ojcem Billego Świecy.

Każdy z braci ma swoje specjalne umiejętności i styl walki:
Ray McCall – szybki, bezwzględny rewolwerowiec, który powoli zatraca się w szale zabijania i zapomina czym jest dobroć. Potrafi dzierżyć dwa rewolwery w dłoniach i rzucać dynamitem strzelając przy tym z trzymanego w jednej z dłoni kolta. Twórcy bazując na poprzedniczce tutaj także umieścili specjalne zdolności bohaterów. W drugim CoJu Ray może spowolnić czas i przy użyciu celownika zaznaczyć punkty trafień kolta na ciele przeciwników po upływie czasu postać sama oddaje strzały w wcześniej wskazane miejsca.

coj

Thomas McCall – równie szybki co jego brat, lecz nieco cichszy. Preferuję karabin wyborowy oraz łuk. Prawdopodobnie Billy odziedziczył zdolność strzelania z łuku po ojcu, gdyż ten potrafi tu celując z łuku spowalniać czas, dokładnie tak samo jak Billy w pierwszej części. Ponadto Thomas potrafi cicho eliminować wrogów poprzez rzut nożem w tchawice swych oponentów. Specjalną zdolnością brata Raya jest spowolnienie czasu i automatyczne namierzanie wrogów rewolwerem, naszym zadaniem jest machać gałką analogową, bądź myszką w górę i w dół odwzorowując ruchy kolta w grze.

04_call_of_juarez_wiezy_krwi_big

Grafika w drugiej odsłonie Call of Juarez uległa dużej zmianie dzięki zastosowaniu przez twórców autorskiego silnika Chrome Engine. Gra dzięki temu prezentuje się bardzo dobrze, a lokacje, które przyjdzie nam odwiedzić są różnorodne i z pięknym krajobrazem w tle. Mimo tego, że wygląd uległ zmianie to mimika twarzy podczas rozmów bohaterów naprawdę kuleje. Jest na bardzo niskim poziomie. Porównując CoJa Więzy Krwi do np. Wiedźmina 2 można zauważyć kolosalną różnice między tymi dwoma Polskimi produkcjami. No, ale nie można mieć wszystkiego.

11_call_of_juarez_wiezy_krwi_big

Warto wspomnieć, że do gry dodawana jest płyta z soundtrackiem z CoJa, a ten wykonany jest cud, miód i malina. Autor świetnie skomponował muzyke towarzyszącą nam w grze podczas dziurawienia głów przeciwników, idealnie wpasowuje się ona do klimatu westernu.

Call of Juarez Więzy Krwi to jak najbardziej udana gra FPS w realiach Dzikiego Zachodu stworzona przez Polaków, dość znana na całym świecie. Godna następczyni pierwszej części i świetna opowieść o tym jak to złoto i kobieta mogą zawrócić człowiekowi w głowie…

Autor tekstu:

Szymon Setlak – zwykły gracz, kiedyś „PCtowiec” dziś dumny posiadacz konsol PlayStation 3 i 4. Lubuje się w gatunkach RPG oraz FPS. Fan Sapkowskiego uniwersum oraz serialu The Walking Dead.
.

facebook