Home > Mobilne > BlackBerry Mercury – zaproszenie na konferencję prasową

BlackBerry Mercury – zaproszenie na konferencję prasową

BlackBerry właśnie rozesłało zaproszenia na konferencję prasową związaną z premierą ich nowego dziecka modelu Mercury/DTEK70. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt jak wygląda zaproszenie:

gsmarena_002

Jak widać nie ma zbędnego marketingowego bełkotu, miliona hashtagów i nie wiadomo czego jeszcze. BlackBerry nie musi nic mówić i nic nie mówi, po prostu pokazuje to na co czekają wszyscy fani marki – BlackBerry Mercury/DTEK70, data, godzina oraz miejsce konferencji, jeden hashtag i tyle. Prosta i dobra zasada, zamiast mówić – pokaż.

Takie rozwiązanie i takie zaprezentowanie nowego modelu od BlackBerry przywodzi na myśl dobre czasy, kiedy kanadyjska firma święciła triumfy, a ich telefony były pożądane przez świat biznesu, ale nie tylko. Również sporo studentów z nich korzystało, a BlackBerry Messenger był swego rodzaju Snapchatem tamtych czasów – niestety nie wszędzie.

Wracając do zaproszenia, nie znajdziemy na nim specyfikacji urządzenia, ale i tak wiemy dosyć sporo z plotek, które mam nadzieję potwierdzą się w dużej części. Mamy dosyć mały, bo 4,5” wyświetlacz, pełną sprzętową klawiaturę QWERTY, a sercem Mercury/DTEK70 ma być Snapdragon 821.

Nie wiadomo jak telefon będzie dokładnie się nazwał. Plotki donoszą, że będzie to Mercury lub DTEK70. Jednakże jest to telefon wyprodukowany przez TCL, który ma w swoim portfolio dwa modele z logiem BlackBerry, ale ten jest pierwszy z klawiaturą QWERTY, więc oczekiwania są duże.

Z niecierpliwością oczekuję konferencji prasowej, aby móc przekazać więcej informacji czy nowa jeżyna nadal ma ducha Kanadyjczyków.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski