Home > Newsy > BlackBerry Mercury – nowe plotki związane z aparatem

BlackBerry Mercury – nowe plotki związane z aparatem

TCL, które jest obecnie prodcentem telefonów z logiem BlackBerry, na targach CES pokazało model Mercury, ale niewiele więcej o nim powiedziano. Ma to się zmienić 25 lutego na targach MWC w Barcelonie.

Zanim jednak to nastąpi, dotarła do nas nowa plotka odnośnie aparatu, a konkretnie rzecz ujmując aparatu tylnego. Otóż mówi ona, że ma być to sensor Sony IMX378, który został użyty w modelach Google Pixel i Pixel XL. Wiadomo natomiast, że seria Pixel robi jedne z najlepszych zdjęć wśród smartfonów. Należy się zatem spodziewać, że BlackBerry Mercury będzie mieć aparat o rozdzielczości 12Mpx wraz z nagrywaniem wideo w 4K.

Z kolei na przodzie za zdjęcia selfie ma odpowiadać albo sensor Samsunga S5K4H8, albo sensor OmniVision OV8856. W obydwu przypadkach możemy się spodziewać rozdzielczości 8Mpx wraz z nagrywaniem wideo w 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę.

Inne plotki sugerują, że Mercury będzie posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 1620×1080 (to jest około 4,5”), 4GB RAM wraz 64GB pamięci na dane użytkownika rozszerzalne o kartę microSD, a to wszystko ma działać pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

źródło: GSMArena

Miłosz Kłosowski