Home > Mobilne > BlackBerry Mercury – data premiery

BlackBerry Mercury – data premiery

Wiadomo to już oficjalnie.  Poznamy BlackBerry Mercury w całej swojej okazałości wraz ze specyfikacją i przewidywaną ceną modelu w trakcie targów MWC w Barcelonie w lutym tego roku.

BlackBerry na swoim profilu na Twitterze opublikowało informację, która jasno daje do zrozumienia, że 25 lutego poznamy oficjalnie BlackBerry Mercury i być może jego nową nazwę, gdyż Mercury, to nazwa kodowa, tak jak Priv był początkowo nazywany Venice. 

Do tej pory na temat nowego BlackBerry wiadomo tyle,  iż będzie napędzany procesorem Snapdragon 625 – ośmiordzeniowy układ taktowany 2,02 GHz, wspierany przez układ graficzny Andreno 506, a całość dopełnić 3GB pamięci RAM. Dla użytkownika będzie przeznaczone 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kartę microSD (najprawdopodobniej do 256GB pojemności). Smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, a dla miłośników fotografii BlackBerry oferuje tylny aparat o rozdzielczości 18 Mpx, a przedni o rozdzielczości 8Mpx – niestety nie wiadomo na moment obecnie nic na temat optyki aparatów. Za czas pracy urządzenia odpowiadać będzie bateria o pojemności 3400mAh.

Pojawiają się jeszcze informacje o rzekomej wersji Mercury z procesorem Snapdragon 821. Czy taka finalnie się pojawi, tego nie wiemy. Możliwe, że BlackBerry, a konkretnie TCL, wypuści dwa urządzenia.