Home > Mobilne > Archos 50f Helium oraz 50f Lite – dwa nowe smartfony budżetowe z czytnikiem linii papilarnych

Archos 50f Helium oraz 50f Lite – dwa nowe smartfony budżetowe z czytnikiem linii papilarnych

Archos rozszerza swoją ofertę o dwa nowe model 50f oraz 50f Lite. Smartfony wyposażone są w czytniki linii papilarnych, czterordzeniowe układy oraz 2 GB lub 1 GB pamięci operacyjnej. 

Archos 50f Helium jest smartfonem posiadającym czterordzeniowy układ Snapdragon 210 z częstotliwością taktowania 1,1 GHz i grafiką Adreno 304. Procesor wspomaga 2 GB pamięci operacyjnej, a na pliki dostaniemy 32 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD o maksymalnie 128 GB. Obraz wyświetlany jest za pomocą 5 calowego pojemnościowego wyświetlacza pracującego z rozdzielczością HD. Dobrej jakości zdjęcia wykona aparat z optyką 8 megapikseli, a do selfie i wideorozmów zastosowano kamerkę 2 megapiksele. Co ważne, smartfon wyposażono w czytnik linii papilarnych, który uniemożliwi dostępu nieautoryzowanych osób. Na pokładzie znajdziemy również moduł łączności LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz obsługę dwóch kart SIM.

Archos 50F Helium kosztuje 599 złotych. Za 499 złotych dostępna będzie wersja Lite, która posiada o jeden gigabajt ramu mniej i tylko 8 GB pamięci na pliki. 

Źródło: Archos