Home > artykuł sponsorowany > Akcesoria komputerowe, Gadżety do gier – sprzęt komputerowy

Akcesoria komputerowe, Gadżety do gier – sprzęt komputerowy

Komputery w obecnych czasach używane są w każdej dziedzinie życia, zarówno do pracy, jak i nauki czy rozrywki. Każdy z tych segmentów podlega nieustannemu rozwojowi, a wraz z nim produkowane są gadżety, które mają podnieść komfort użytkowania nowoczesnych technologii, przyspieszyć tempo wykonywanej pracy czy zwiększyć satysfakcję płynącą z grania w gry. Na rynku można znaleźć wiele gadżetów elektronicznych, które wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników.

Wirtualna codzienność

Komputery w obecnych czasach używane są w każdej dziedzinie życia, zarówno do pracy, jak i nauki czy rozrywki. Każdy z tych segmentów podlega nieustannemu rozwojowi, a wraz z nim produkowane są gadżety, które mają podnieść komfort użytkowania nowoczesnych technologii, przyspieszyć tempo wykonywanej pracy czy zwiększyć satysfakcję płynącą z grania w gry. Na rynku można znaleźć wiele gadżetów elektronicznych, które wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników.

Ułatw sobie życie

Rozwój elektroniki owocuje pojawianiem się na rynku coraz nowszych gadżetów, ułatwiających prace, naukę czy po prostu miłe spędzanie czasu przy komputerze. Dzięki nim użytkownik jest w stanie zajmować się kilkoma rzeczami w jednym czasie i nie wymaga to od niego koncentrowania uwagi tylko na jednym zadaniu, przykładem może tu być uchwyt na telefon. Nowinki technologiczne pozwalają również na oddawaniu się rozrywce lub pracy z jednoczesnym dbaniem o sprzęt, czego przykładem są m.in. podkładki chłodzące pod laptopa.

Stolik pod laptopa

Nagrzewanie się laptopa podczas jego użytkowania, to problem wielu osób. Sposobem, aby sobie z tym poradzić są stoliki pod komputer, które dzięki zainstalowanym wentylatorom chłodzą sprzęt, poprawiając tym samym komfort jego pracy. Zasilane są przez kabel USB.

Dzięki takiemu gadżetowi, możliwe staje się np. oglądanie filmów w pozycji leżącej. Dodatkowo stoliki pod laptopa posiadają specjalnie regulowane nóżki, dające większą stabilność. W niektórych modelach wbudowane jest miejsce na myszkę czy uchwyt na kubek z napojem. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób używających laptopa do pracy, jak i dla tych, którzy korzystają z niego jedynie w celach rozrywkowych, a głównym miejscem użytkowania sprzętu jest własne łóżko.

Podobnym rozwiązaniem jest podstawka chłodząca pod laptopa, która również pełni zadanie ochładzania sprzętu. Jej cicha praca nie przeszkadza podczas korzystania z komputera i podobnie jak stolik, zasilana jest przez port USB.

Najtańsze stoliki pod laptopa można znaleźć już za 25 zł, najdroższe modele mogą kosztować nawet 2000 zł. Podkładka jest tańszym rozwiązaniem, ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Uchwyt na telefon

Rozmawiać przez telefon można w dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie. Nie ma ograniczenia w postaci kabla, który zawężał możliwość prowadzenia rozmowy do jednego pomieszczenia. Telefon komórkowy można zabrać ze sobą w każde miejsce. Czasami jednak możliwości do konwersowania są mniejsze, dotyczy to sytuacji kiedy jednocześnie trzeba skupić się na innej czynności.

Uchwyt do telefonu wychodzi naprzeciw takim problemom. Dzięki niemu, nie tylko można rozmawiać i jednocześnie np. malować się czy pisać, ale także odbywać rozmowy wideo. W obecnych czasach to doskonałe rozwiązanie, bo osobę, która jest daleko, można poniekąd zaprosić do swojego domu i razem z nią celebrować daną chwilę. Uchwyt na telefon wpływa również na bezpieczeństwo, np. kiedy przychodzące połączenie jest ważne, a użytkownik prowadzi samochód. Dzięki temu gadżetowi możliwe jest zachowanie koncentracji i obserwacja drogi, z jednoczesnym prowadzeniem rozmowy.

Najtańsze uchwyty na telefon to wydatek kilku złotych, jeśli jednak chce się mieć pewność, że telefon będzie bezpieczny i stabilny, trzeba się przygotować na wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Podkładka pod mysz i klawiaturę – mata gamingowa

Czy podkładka pod mysz może być ciekawym gadżetem? Tak, jeśli oprócz ciekawego designu posiada jeszcze praktyczne zastosowanie. Podkładka pod mysz i klawiaturę wykonana jest z gumy, która zapobiega przemieszczaniu się podkładki, podwijaniu czy rozklejaniu. Gry komputerowe wyzwalają wiele emocji, taki przedmiot to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią wczuć się w daną grę. Wpływa również na precyzję ruchów wykonywanych myszką, co przekłada się na lepsze wyniki w grach. Mobilność maty jest również dużą zaletą, dzięki temu można oddawać się ulubionej rozrywce w każdym wybranym miejscu. Przedział cenowy takiego gadżetu to 20 – 250 zł.

Torba na laptopa

Korzystać z laptopa można w dowolnym miejscu. Wystarczy tylko naładowana bateria lub kabel do zasilania zabrany ze sobą. Torba na laptopa to gadżet, który może pełnić zarówno funkcję użytkową i służyć wyłącznie do przenoszenia, jak i pasować do stylizacji i wyróżniać się ciekawym wyglądem i dobrym wykonaniem. Przy jej zakupie warto również zapoznać się ze specyfikacją bezpieczeństwa dotyczącą przenoszonego sprzętu.

Dobre torby posiadają usztywnienia chroniące elektronikę, wyposażone są także w regulowane, wzmocnione paski, które mocno trzymają komputer. Komory są oddzielone, tak aby schować również zasilacz, a w środku można znaleźć pasy dodatkowo mocujące sprzęt. Cena zależy od materiału z jakiego została wykonana torba. Można znaleźć modele już za 20 zł, jak również skórzane egzemplarze za kilkaset złotych.

Akcesoria gamingowe

Dla miłośników gier komputerowych można znaleźć na rynku wiele gadżetów, które sprawią, że granie nabierze jeszcze więcej realizmu i zapewni dużą dawkę emocji. Wśród takich artykułów można znaleźć np. kierownicę z pedałami, która idealnie sprawdzi się dla pasjonatów gier wyścigowych.

Dzięki takiemu gadżetowi będą mogli poczuć się jak na prawdziwym torze. Dodatkową zaletą są przyciski, których użycie da efekt zmiany biegów, a także wmontowane wibracje, które uaktywniają się w odpowiednich momentach, powodując, że gracz czuje się jakby był po drugiej stronie monitora. Kierownice można znaleźć już za 100 zł, najdroższe modele oscylują w granicach 3000 zł.

Gogle VR

Innym gadżetem z gatunku gamingowych są okulary VR. Ich założenie przenosi gracza w wirtualny świat. Obraz jest bardzo realistyczny, nie ma przekłamań ani deformacji. Zaprojektowane są tak, aby były również komfortowe dla użytkownika. Zamontowane gąbki zapobiegają odciśnięciu się okularów na twarzy.

Gogle posiadają możliwość podpięcia słuchawek, aby świat gry był jeszcze bardziej namacalny. Powstaje również coraz więcej dobrych gier wykorzystujących tę technologię. Ceny takich okularów wahają się od ekonomicznych modeli w cenie 30 zł, po eksperckie za ponad 7000 zł.

Dbanie o sprzęt

Nieważne w jakim celu używany jest komputer – jak o każdą materialną rzecz, należy o niego dbać. Dzięki odpowiednim preparatom służącym do czyszczenia sprzętu, można przedłużyć jego żywotność. Podjęcie takiego działania ograniczy dodatkowe koszty ewentualnych napraw, a także wydłuży okres, po którym koniecznością stanie się jego wymiana na nowy. Środki służące do utrzymywania czystości sprzętu to gadżety, które pozwolą cieszyć się elektroniką przez długi czas.

Pianka do czyszczenia ekranów

Pianka do czyszczenia ekranów komputerowych i telewizyjnych to preparat, który zadba o czystość, nie niszcząc przy tym sprzętu. To ważne, żeby monitor przed którym spędza się długą ilość czasu, był czysty i pozbawiony smug i zarysowań. Wpływa to na zdrowie oczu użytkownika. Wpatrując się w nieskazitelny ekran, oszczędza się oczy, nie nadwyrężając ich. W obecnych czasach wiele zawodów opiera się na działalności przed komputerem, warto więc pamiętać, aby zadbać o higienę miejsca pracy. Tylko wtedy będzie ona jeszcze bardziej wydajna.

Sprężone powietrze

Granie w gry, oglądanie filmów czy praca będzie o wiele przyjemniejsze, jeśli będzie się odbywało w czystym, schludnym miejscu. Aby utrzymać czystość i pozbawić sprzęt elektroniczny kurzu, dobrze jest zastosować sprężone powietrze, które w szybki i nieinwazyjny sposób oczyści zabrudzone miejsca. Ma ono idealne zastosowanie w strefach, do których dostęp jest ograniczony, takich jak np. klawiatura.

Akcesoria do dbania o elektronikę można kupić już za kilkanaście złotych. Jest to niewielki wydatek w porównaniu do korzyści, jakie przyniesie regularne stosowanie tych preparatów.

Wybierz coś dla siebie

Gadżety komputerowe ułatwiają życie użytkownikom i miłośnikom technologii. To nie tylko dobry prezent dla samego siebie, ale i dla innych. W obecnych czasach niemalże każdy korzysta ze sprzętu elektronicznego i w ofercie sklepów z pewnością znajdzie się coś, co podniesie komfort i da przyjemność z użytkowania.

Źródło: https://topgadget.pl