Home > Mobilne > Recenzje > Lamax GPS Locator – test niewielkiego lokalizatora

Lamax GPS Locator – test niewielkiego lokalizatora

Każdy z nas troszczy się o najbliższe osoby. Nie zawsze jest to jednak takie proste. W niebezpiecznych sytuacjach odnalezienie takiej osoby może być trudne, dlatego też warto wyposażyć ją w urządzenie, które pozwoli na jej zlokalizowanie. Lamax GPS Locator to lokalizator, który wyświetla położenie osoby będącej w jego posiadaniu w aplikacji wykorzystującej Mapy Google.

Zawartość 

W pudełku z lokalizatorem Lamax GPS znajdziemy kilka dodatków. Oczywiście oprócz wszelkiej dokumentacji producent dołączył do zestawu śrubokręt oraz dodatkową małą śrubkę do zaślepki karty SIM. Dodatkowo znajdziemy tutaj gumowe etui zabezpieczające lokalizator, a także małą smycz, a także magnetyczną ładowarkę. W testowym egzemplarzu znaleźliśmy również czeską kartę sim od T-Mobile.

P1300967

Wygląd i jakość wykonania 

Lokalizator należy do niewielkich urządzeń, które bez problemu zmieścimy w kieszeni, torbie czy plecaku i nawet nie zwrócimy na niego uwagi. Sam Lamax GPS Locator został wykonany z tworzywa sztucznego, konstrukcja jest spójna i wydaje się wytrzymała. Wszystkie elementy są na swoją miejscu, nic nie odstaje. Urządzenie jest czarne. 

Jeśli chodzi o jakiekolwiek przyciski to na urządzenia znajdziemy ich dwa – SOS wysyłający sygnał na telefon, z którym połączony jest lokalizator oraz przycisk reset. W centralnej części GPS Locator znajduje się niebieska dioda sygnalizująca pracę urządzenia, a na krawędziach, oprócz przycisków, znajdziemy mikrofon oraz otwór na smycz. 

Miejsce na ładowarkę znajdziemy na spodzie Lamax GPS Locator. Nie jest to jednak standardowe złącze microUSB. Lokalizator ładowany jest przy pomocy magnetycznego złącza. Obok znajdziemy miejsce na kartę SIM. 

Etui na urządzenie jest w pełni gumowe, a na froncie została wycięta nazwa producenta. Na samym środku widoczna jest niebieska dioda, o której wcześniej wspomniałem. 

Lokalizator w praktyce 

Oczywiście produkt LAMAX służy do lokalizowania osoby, która posiada GPS Locator. Urządzenie może nosić ze sobą dziecko, możemy go włożyć również do auta. By móc korzystać z usług lokalizatora konieczne jest zamontowanie karty SIM, by ten mógł łączyć się z internetem. Lamax GPS Locator niestety nie działa na takiej samej zasadzie jak lokalizatory samochodowe z wtyczką OBD-II, ponieważ musi być on podłączony do zasilania za pośrednictwem portu USB, dlatego też jest to urządzenie skierowane bardziej do lokalizowania osób, aniżeli pojazdów. 

Śledzić osoby, które posiadają ze Lamax GPS Locator możemy za pomocą aplikacji Lamax Tracking. Przy pierwszym logowaniu do aplikacji musimy wpisać kod ID urządzenia znajdujący się na pudełku, włożyć kartę SIM (którą wcześniej musimy aktywować w telefonie). Później włączamy urządzenie dłużej przytrzymując przycisk SOS. Gdy lokalizator się włączy usłyszymy sygnał dźwiękowy. Teraz wystarczy tylko poczekać na to, aż pokaże się w aplikacji. 

Z poziomu aplikacji Lamax Tracking możemy odszukać urządzenie oraz oczywiście pokazuje nam gdzie w danym momencie znajduje się osoba z lokalizatorem. Aplikacja Lamax Tracking działa w oparciu o Mapy Google. Odczyt jest dokładny. 

Jeśli chodzi alarm SOS, to po jego naciśnięciu na telefon przychodzi powiadomienie z aplikacji, które informuje nas o zgłoszonym alarmie. Dwukrotne naciśnięcie przycisku SOS aktywuje głos powiadamiający nas o godzinie. 

Sama aplikacja Lamax Tracking nie należy do najlepszych. Jej spolszczenie jest bardzo słabe, ponieważ większość opcji pozostała w języku angielskim. Jej interfejs nie jest jakoś przejrzysty. To jest element, w którym producent musi coś zmienić. 

Podsumowanie

Lokalizator Lamax GPS Locator to bardzo dobre urządzenie, dzięki któremu będziemy w stanie śledzić gdzie znajduje się osoba, na której nam zależy. Urządzenie sprawdzi się najlepiej w przypadku dzieci, o które troszczymy się najbardziej. Lamax GPS Locator na stronie producenta został wyceniony na 448 PLN.