Home > Szybkie info > Objęliśmy patronatem serię „Made in Poland” Na początek gra 1HEART. Nie słyszeliście o niej? Niebawem usłyszycie

Objęliśmy patronatem serię „Made in Poland” Na początek gra 1HEART. Nie słyszeliście o niej? Niebawem usłyszycie

Jakiś czas temu nasz portal objął patronatem serię „Made in Poland”, która wspiera polskich, niezależnych deweloperów. Na początek wydano grę 1Heart stworzoną przez dwuosobowe studio Chicken in the Corn. Przez wiele miesięcy Piotr Siatkowski i Paweł Słabiak pracowali nad tym tytułem, który w dużym stopniu został sfinansowany przez Was – internautów, bowiem przez kilka miesięcy projekt był zgłoszony na Wspieram.to.

Czym jest 1Heart?

Tytuł ten jest klasyczną przygodówką point and click, w której wcielamy się w postać małej dziewczynki poszukującej odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że zabiła własną siostrę. Tak, 1Heart jest grą mroczną, nieprzewidywalną oraz specyficzną. Gracz odkrywa 60 lokacji z przeróżnymi elementami, które połączone w całość mają dać nam rozwiązanie zagadki. Warto zauważyć, że rysowane ręcznie lokacje potęgują napięcie i grozę podczas rozgrywki. Nie będę zdradzać całości fabuły oraz oceny naszej redakcji, ponieważ za jakiś czas mamy zamiar opublikować jej recenzję, ale powiem jedynie, że nie objęlibyśmy patronatem tytułu, który nam się nie podoba :D.

Czy można już kupić 1Heart?

Gra od 10 października dostępna jest na Steam, a 20 listopada odbędzie się premiera wersji pudełkowej, w której znajdziecie również soundtrack oraz pocztówkę.

1heart

Na naszym portalu będziemy na bieżąco informować o nowościach z serii „Made in Poland”. Nasi redaktorzy będą skrupulatnie się przyglądać tym tytułom.